VoIP Hizmet Fiyatları

VoIP Hizmet Fiyatları yeni teknoloji imkanlarıyla, daha yüksek kalitede, kesintisiz olarak ve daha ucuz oluşturulan Ses Hizmeti fiyatlarıdır.

Voip yani, sabit telefon hizmeti (STH) tercih eden kullanıcılar, aylık sabit ücret ödemez, sadece görüştüğü sürenin bedelini öderler. Sabit telefon hizmeti (STH) almak ve Voip teknolojisi imkanlarından istifade etmek için, mevcut kullanılan numara ücretsiz olarak numara taşıma yöntemi ile taşınabilir veya ücretsiz yeni numara alınabilir. Özellikle, halihazırda çok telefon hattı bulunan kullanıcılar Voip tercih ettiğinde, büyük bir meblağ tutan aylık sabit ücret ödeme külfetinden kurtulmuş, üstelik ses hizmetini, yeni teknoloji imkanlarıyla, daha yüksek kalitede ve kesintisiz olarak alma imkanına kavuşmuş olurlar.

Voip hizmetinde, ücretlendirme periyodu 1 (bir) saniyedir. 30 ya da 60 saniye periyotlu olan görüşme uygulamalarında, bu süreleri taşan son görüşme süreleri, bir sonraki periyoda tamamlanmaktadır. Yani 61 saniyelik bir görüşme, 60 saniye periyotlu bir görüşme uygulamasında, 59 saniye daha ilave edilerek, birinci 60 saniyeyi taşan 1 saniyelik süre, ikinci 60 saniyeye tamamlanır. Dolayısıyla kullanıcı 120 saniye görüşme yapmış gibi ücret ödemek durumunda kalır. Voip’de konuşulmayan saniyelerin ücretinin kullanıcılar tarafından ödenmesi söz konusu değildir. Böylece, kullanıcılar adına ciddi bir reel fayda sağlanmaktadır.